Taktikal Aksesuar Nedir? Outdoor Ekipman Nedir?

        Taktik aksesuar deyimi çok fazla elemanı olan ve geniş alana sahip bir outdoor ekipman kategorisidir. Silahlara takılan ekipmanları ifade ettiği gibi, taktikal kıyafetler üzerine takılan aksesuar, cırt, patch, arma vb. gibi ürünleri tarif etmek amacıyla da kullanılır. Tatikal çanta üzerinde kullanılan bir lastik vaya bir peç yada bir arma taktik aksesuar kategorisine girebileceği gibi silah (gerek uzun namlu gerekse kısa namlu)  üzerinde kullanılan bir teçhizatta yine taktik aksesuar deyimi içerisinde yer almaktadır.

        Outdoor ve taktik kıyafet meraklıları olarak bizler daha çok taktik kıyafetler üzerinde kullanılan ek aksesuarlar üzerinde duracağız bu ürünlerin seçimi, kullanımı ve gerektiriyor ise bakımı gibi konular üzerinde duracağız. En iyi taktik pantolonlar üzerinde kullanılacak olan taktik aksesuarlardan tutun da en iyi taktikal koruma gömlekleri üzerinde kullanılacak olan peç, arma ve benzeri tüm ana giyim ürünlerinden ayrı yardımcı aksesuarları bu kategoride sıralamaya çalışacağız. 

        Karabina, Kan grubu arma, Kancalar, kişiye veya kuruma özel tasarlanmış patchler, Kola yapıştırmak için cırtlı bayraklar, Kamp çakıları ve outdoor (av ve kamp) bıçaklar, fenerler ve aydınlatma ürünleri, çok çeşitli tarzda anahtarlıklar yada bir telsiz kılıfı gibi birçok kaliteli taktik aksesuarı bu sayfada sizler için derledik.

Peç Arma Seçimi

  1. Kaliteli peç armalarda kanserojen madde kullanılmaz bu konuda satıcıdan sizi aydınlatmasını talep ediniz.
  2. Armanın arkası orjinalden cırtlı olması uzun ömürlü bir kullanım sunar dikkat edilmesi gereken bir husustur.
  3. Patc baskısı düzgün yapılmış olmalı renkler ve baskı düzgün olmalıdır.
  4. Kol arması nakış olacak ise kaliteli sık dokuma düzgün işçilikli bir ürün olmalı yine renkler net olmalıdır.

Fener Seçimi

  1. Kamp feneri kullanım alanı belirlenmeli, ihtiyacınız bir el feneri mi yoksa bir kamp lambası mı diğer seçenekler buna göre ilerleyecektir.
  2. El feneri ise belde takılması için klipsi olmalı, lümeni yüksek olmalı, bataryası yeniden şarj edilebilir ise yedek batarya değil ise yedek pil bulundurulabilen bir model olmalı, fener pilleri piyasada kolay bulunabilen bir model olmalı.
  3. Kamp lambası olacak ise yüksek lümenli, aydınlatma alanı geniş ve uzun süre bataryası dayanan bir model tercih etmek yapılacak aktivite için sağlıklı olacaktır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR