Beden tablosu ürün özellikleri kısmındadır
₺2.099,00 KDV Dahil
Beden tablosu ürün özellikleri kısmındadır
₺2.659,00 KDV Dahil
Beden tablosu ürün özellikleri kısmındadır
₺2.659,00 KDV Dahil
Beden tablosu ürün özellikleri kısmındadır
₺2.659,00 KDV Dahil
Beden tablosu ürün özellikleri kısmındadır
₺2.659,00 KDV Dahil

Taktik Pantolon Nedir? Özel Koruma Pantolonu Nedir?

        Taktik pantolon üzerinde bir çok cebi bulunan, dayanımı yüksek kumaşlardan imal edilmiş, kesimi ve dikimi özel, üzerinde ekstra aksesuar takmaya müsait farklı yapılar bulunan, farklı mühendisliğe sahip ve fonksiyonel tasarımı sayesinde genellikle özel koruma, vip koruma gibi görevlerde kullanılan pantolonlardır.

        Sıradan günlük kullanım pantolonlarından, erkek taktik pantolonu ayıran en önemli özellikleri cep sayısının fazla olması, özel rahat bir kesime sahip olması ve  özel kumaşlardan yapılmış olmasıdır ve dağcılık faaliyetleri, yürüyüş, piknik, tırmanma, trekking, hiking gibi dış mekan aktivitelerinde bu özellikler hat safhada işimize yarayacağı gibi özel koruma görevi ifa eden personel için de oldukça hayat kurtaran nitelikler olmaktadır.

Tactical Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

        Kargo pantolon tipi de denilen tactical pantolonlar esas amacına yani rahat hareket etmeye yönelik üretildikleri için gerçek gayesine uygun ürünleri tercih etmekte fayda vardır. Kumaş yapısı, bu hareket yapısında önemli bir etken olduğu gibi dikim kalitesi ve kalıplanması da bu konuda önemlidir. Madde madde iyi bir taktikal koruma pantolonu nasıl seçilir konusunu sizlerle paylaşacağız;

  • Ripstop kumaş olarak adlandırılan ve yırtılmayan tabir edilen kumaştan olan ürünleri tercih etmek gerekir. Yine likralı ripstop kumaş ürünler de tercih edilebilir.
  • Kumaş rengi sabitleme teknolojisi olarak ta bilinen indantren boya ile boyanmış kumaşlar tercih edilmelidir ki uzun yıllar Outdoor pantolon rengi aynnı canlılığını koruyabilsin.
  • Outdoor pantolon dikimi sağlamlık açısından çift iğne tekniği ile yapılmalı ekstra sağlamlaştırılmalıdır. Ürün üzerindeki tüm dikiş bitimleri punteriz dikişi ile ekstra sağlamlığa kavuşturulmuş olmalıdır.
  • Beden ölçüleri satıcının belirttiği şekilde kendi bedenimize en uygun olanı alınmalı ne büyük bol, nede dar ürünler tercih edilmemeli.
  • Pantolon kesimi özel olmalı, bel ve basen bölgesi gerekirse ekstra lastik ile esnemesi sağlanarak her beden uyumu konusu maksimize edilmiş olmalıdır. Dizlerde çima dikişleri ile dize pantolonun tam oturması sağlanmış olmalıdır, aksi halde pantolonda diz izleri oluşur ve uzun süreli kullanımda bu istediğimiz bişey kesinlikle değildir.
  • askeri taktik pantolon ismi ile bilsekte sadece görev pantolonu gibi askeri amaçlı bir pantolon izlenimi vermemeli, yeri geldiğinde sivil gibi de görünmeli ki çok fazla askeri bir duruş sergileyerek çok fazla dikkat çekmemeli.
  • Yandan cepli pantolon cepleri kullanışlı olmalı, bu tip pantolonlarda ne büyük ne küçük normal kullanım cebi idealdir. El sığacak kadar boşluk bırakılmış olmalı, cep kapak yada fermuarları sağlam yapıda olmalıdır.
  • İsteğe bağlı olarak üzerinde ekstra aksesuar, cırt, halka, kanca vs. bulunduran taktikal pantolon ürünleri tercih edilebilir.

Yıkama Püf Noktaları

        Erkek taktik pantolonu diye de adlandırılan bu tip pantolonlar uzun ömürlü bir kullanım için 30 derecede yıkanır. Pantolon ters çevirilerek yıkanırsa daha az yıpranacaktır. Yıkama esnasında sıvı deterjan kullanmak yada deterjansız su ile yıkamakta renk ömrünü uzatacak etkenlerdendir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR