Taktik Mont Nedir?

        Outdoor giyim ve taktik giyim tarzının olmazsa olmazı, kış günlerinin vazgeçilmezi, bizlere kışın da dış mekan aktivitelerini yapılabilir kılan Taktik mont ve taktik polar montlardır. Outdoor mont çeşitli malzemelerden imal edilerek bu kategoride taktik giyim severler ile buluşuyor, Kullanılacağı alana göre özellikli malzemelerden imal ediliyor ve dışarıda geçireceğiniz süreye göre bu malzemenin kalitesi ve dolayısı ile montunuzun kalitesi belirleniyor.

        Çok cepli mont olarakta bilinen taktik softshell montlar kaliteli, su ve rüzgar geçirmeyen kumaşları sayesinde kullanıcısını yağmurdan ve soğuk hava esintilerinden koruyor ve size soğuk havalarda da doğa yürüyüşleri, ve tırmanma gibi aktivitelerinize ara vermeden devam etmenize olanak sağlıyor. Bütün bu dış mekan aktivitelerini yapmak için oldukça kaliteli bir outdoor mont ihtiyacınız olacak ve biz size kaliteli taktik mont nasıl belirlenir bu konuyu birazdan anlatacağız.

Askeri Taktik Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle yapılacak aktivite veya görev belirlenmeli ki bu mecrada amacına uygun bir ürün tercih edilebilsin. Bir koruma personeli gibi uzun süre dışarıda kalınacak ise kesinlikle en kaliteli ve dayanıklı ürünler tercih edilmelirdir. Ayrıca soğuk geçirmeyen ısıyı muhafaza eden özellikli malzemeler de bu anlamda alışveriş listemizde olabilir.
  • Taktik softshell mont hangi malzemeden üretilmiş önemlidir. Üretici hem kumaşın içeriğini hammade olarak hem oransal olarak anlatmalı ve kumaşın özelliklerinden bahsetmelidir. Outdoor ürünler piyasasında birçok alakasız ürün softshell mont olarak pazarlanmakta ve görüntü olarak oldukça benzer yapıda olmalarından dolayı bunun önüne geçilememektedir. Bu konuda kullanıcı kendi önlemini almalıdır.
  • Orijinal ürüne ulaşma konusunda ya bilinen büyük ithal en iyi outdoor mont markaları  alışveriş yapılmalı yada ürün tercihi yerli fakat tanınan bilinen ürünlerden yana kullanılmalıdır.
  • Outdoor mont erkek genellikle mont üzerinde çok sayıda cep bulunmalı, uzun dış mekan etkinliklerinde yanımızda hazır bulunduracağımız eşyalarımızı muhafaza etmek adına bu konu önemlidir. Ceplerin Fermuarları da (eğer mont su geçirmez ise) su geçirmez olmalıdır.
  • İhtiyaca göre kapüşonlu modeller tercih edilebileceği gibi, kapüşonu çıkartılıp takılabilen modeller de tercih edilebilir. Kapüşon üzerinde ayar ipleri olmalıdır ki rüzgardan koruma tam sağlansın.
  • Taktik kaban alırken dikkat edeceğimiz bir diğer hususta kesim ve dikimidir. Outdoor ürünler kesimi özel giyim ürünleridir ve her üreticinin imal edebileceği ürünler değildir. Bu konuda tüketicinin yapabileceği en önemli hareket fotoğrafları dikkatli incelemeli ve manken üzerinde duruşunu iyi analiz etmelidir.
  • Özellikle dış mekan etkinliklerinde kullanılacağı için renk olarak genellikle doğal renkler dediğimiz camel, haki veya siyah taktik mont tercih edilebilir.
  • Outdoor mont erkek 3 in 1 olarak da bilinen hem içindeki polar kısmı ile birlikte giyileceği gibi polar kısmı çıkarılıp sadece dış kısmı yağmurluk gibi giyilebilen modeller de kişisel kullanım öncelikleri belirlenerek alınabilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR