₺199,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil

Taktik Kemer Nedir? Palaska ile Farkı Nedir?

        Taktik pantolon kemeri maksimum 4.5 cm kalınlığında ve outdoor pantolon köprülerinden rahat geçecek şekilde yapılmış, tokaları rahat takılıp çıkartılabilen ürünlerdir. Palaska ise genellikle asker ve polis gibi tüm kolluk kuvvetle0rinin kullandığı sert yapıda üzerinde silah kılıfı, şarjör kılıfı vs. gibi aksesuar taşımasına yönelik imal edilmiş kemere benzer aksesuarlardır. Taktik palaska günlük hayatta kullanımı silah kılıfı, şarjör kılıfı, telsiz vb. aksesuar ve eşyaları taşımak için kullanılır. taktikal kemer ise yumuşak yapısı ile pantolon belini sararak istediğiniz ölçüde daraltmanıza imkan tanır.Palaska genel olarak askeri amaçla kullanılırken , outdoor pantolon kemer ise daha çok günlük kullanıma uygun olarak rahat hareket etme imkanından dolayı tercih edilir.

Palaska Seçimini Kolaylaştıran Detaylar

 • Palaska kullanım alanı net belirlenip ona göre hareket edilmeli, aktif kullanılacak ise kaliteli kolon dokuma palaskalar tercih edilmelidir. Palaska kullanımda bükülmeyecek kadar sert fakat beli rahatsız etmeyecek kadar da yumuşak olmalıdır.
 • Kalınlık kullanacağınız aksesuarlar göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Örneğin silah kılıfının palaskaya geçen kısmı 5 sm ise buna göre uygun bir palaska tercih edilmelidir.
 • Palaska tokalarının materyali plastik yada metal olmaktadır bu anlamda ihtiyaca göre tespit edilip plastik yada metal şeklinde tercih edilebilmektedir. Yani metal kullanımına mani bir alan var ise bu husus yine göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Palaska boydan ayarlanabilir olmalıdır. Belinize göre ayarlandığından emin olunuz.
 • Kemer ile birlikte tutunması ve sabitlenmesi için köprü denilen çıt çıtlı aparatlar kullanılarak palaska performansı artırılabilir.

Kemer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Outdoor kemer genellikle yumuşak örgü kolonlardan imal edilmekte olup belde rahat bir kullanım imkanı sunar. Yumuşaklığını ve kullanılan malzemenin kalitesini muhakkak satıcıdan öğrenmek gerekir.
 • Taktikal kemerde en çok yaşanan sorun kaymasıdır. Üzerinden kaliteli toka kullanıldığından emin olunarak alınmalıdır.
 • Bazı ürünlerde toka kısmından kesme ve bel çevrenize göre ayarlama gibi olanaklar bulunmaktadır. İmakana göre bu ürünler tercih edilebilir.
 • Xrayden geçerken kolaylık olması açısından plastik yada zamak tokalar kullanılan ürünler tercih edilebilir.
 • Esnek outdoor kemerler belde hareket esnasında genişleyerek rahat bir kullanım imkanı sunar, Ürün özelliklerinde esnek-likralı yapısından bahsedilen ürünler almakta fayda vardır.
 • Nefes alabilen geçirgen özellikteki kemerler kullanmak bel kısmında terleme yapmaması adına önemlidir alım yaparken bu hususu göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Cırt cırtlı kemer diğer ürünlere göre bazı durumlarda daha kullanışlı olabilmektedir. Duruma göre tercih etmekte fayda olabilmektedir
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR