PELTOR 3M Optime I Kulakbantlı 27 dB Atış Kulaklığı
₺1.757,53 KDV Dahil
PELTOR Optime II Başbantlı 31DB Atış Kulaklığı
₺1.652,22 KDV Dahil
PELTOR Optime I Katlanır B.bant 28D Atış Kulaklığı
₺1.933,29 KDV Dahil
PELTOR Optime I Başbantlı 27 DB Atış Kulaklığı
₺1.335,59 KDV Dahil
PELTOR Optime II Katlanır BBant 31D Atış Kulaklığı
₺2.284,79 KDV Dahil

     Taktik Gözlük Nedir? Tactical Kulaklıklar Ne Amaçla Kullanılır?

     Atış gözlükleri silahla atış esnasında silahtan çıkan boş kovan, barut artığı vs gibi atıkların gözle temasını engellemek amacıyla kullanılır ve güvenli bir atışın olmazsa olmaz gereçlerindendir. Her atıcı gözüne ve yüzüne tam oturan ve gözlerini tam anlamıyla kapsayan kaliteli bir gözlük ile atış yapmak ister, işte bu taktik giyim ayrıcalığı ile mümkün. Taktik kulaklık ise silahtan çıkan sesin doğrudan kulağa gelmemesini kulaklıkta absorbe edilerek, süzülerek kulağa gelmesi ile kulak sağlığımızı korumaya yönelik alabileceğimiz en önemli önlemdir. Silahla atış esnasında ortaya 125 desibele varan yüksek yoğunluklu ses dalgaları açığa çıkabilmektedir. Bu kulaklarımız için gerçekten günlük hayatta karşılaşamayacağı şiddette seslerdir muhakkak en azından kulak tıkacı ile dahi olsa kulaklarımızı korumamız gerekmektedir.Taktik atış severler, atış eğitmenleri ve her atış meraklısının olması gereken aksesuarıdır taktik atış gözlüğü ve atış kulaklığı. Kullanıcılarımıza özel olarak en yeni ve dünya trendlerini taktik giyim konusunda ve tactical gözlükler hususunda oldukça yakından takip etmekteyiz. Dünyanın önde gelen balistik gözlük markalarının da en yeni model ürünlerini siz değerli takipçilerimizin beğenisine bu sayfada sunuyoruz.

 

Kulaklık Seçimi

  • Atış kulaklığı aslında genel tabir ile gürültü engelleyici kulaklıkları incelediğinizde binlerce model, renk ve özellik çeşidi ile karşılaşacaksınız bu doğru, fakat bizim için öncelikle önemli olan silah sesi gibi şiddetli sesleri süzüp, filtreleyebilen kulaklıklardır. bunun için kulaklık özelliklerinde ''ortalama en az 100 db'' değerini görmeniz gerekmektedir.
  • Taktikal atışlar artık sabit durarak değil ve haraket halinde ve bir çok pozisyonda yapılacağı için atış kulaklığının kulağınızda baş bandı ile sabitlenmesi gerekmektedir.
  • Baş kısmından bağlama aparatı muhakkak suretle ayarlı olmalı ve başınıza göre ayarlanmalıdır.
  • Kaliteli ve kendini ispat etmiş markaların ürünleri alınmalı ve kesinlikle ürün yorumları dikkate alınmalıdır.
  • Bütçenize göre sadece ses yükseldiği an koruma moduna geçen normal sesleri algılamaya sürekli izin veren dijital kulaklıkları da tercih edebilirsiniz.

 

Taktik Atış Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır

  • Askeri gözlük Kapalı yada açık alan farketmeksizin atış esnasında yüksek basınç ve yüksek ses ortaya çıkar ve bu olaydan en fazla gözler etkilenir. Gözleri korumak için öncelikle yüz ve göz ölçülerinize tam uyacak gözlüğü seçmelisiniz.
  • Gözlüğünüz sağlam olmalı bilinen markalar dışında ürün almazsanız uzun yıllar her atışınızda gözlüğünüzü güvenle kullanabilirsiniz.
  • Kendi gözünüze uygun olduğundan emin olun. Her türlü atış pozisyonunda düşmeden gözünüzde kalmalı. Boyun bağlama aparatı sayesinde muhafaza edebilieceğiniz modelleri de tercih edebilirsiniz.
  • Cam kalitesi görüşü etkilemeyecek ve gözlere zarar vermeyecek şekilde düzgün olmalı.
  • Taktik gözlük ipi üzerinde muhakkak bulunmalı ki her pozisyonda gözümüzde kalabilsin.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR