BEDEN OLARAK 1 BEDEN KÜÇÜK ALMANIZ TAVSİYE OLUNUR! (GENİŞ KESİMDİR!)

₺2.099,00 KDV Dahil

Taktik Gömlek Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

        Bir kelimenin başına taktik geldiği zaman o ürünün askeri amaçla kullanıldığını ve kullanıcısına rahat hareket imkanı sağlaması gerektiğini anlarız. En basit tabir ile buradan yola çıkarsak taktik gömlekte diğer sıradan gömleklerden tam bu noktada ayrılır. Cep sayısının fazlalığı, kesiminin parçalı özel olması, kullanılan kumaşların dayanıklı olması (ihtiyaca göre su geçirmez kumaş kullanılması vs..) gibi hususlar normal günlük hayatta giyilen standart gömlek yapısından taktik gömleği ayırıyor. Buraya kadar basit şekilde taktik gömleği izah ettikten sonra hangi alanlarda kullanılır ona da değinmek gerekir. Özel korumalar, vip korumalar, Şahıs korumaları standart bir basic tişört üzerine yazın yada kışın giyebilmektedir. Taktik gömlek asıl kullanım amacı kullanıcının üzerindeki silah veya silah kılıfı, şarjör veya şarjör kılıfı, telsiz, kulaklık vb.. aksesuarları kapatmak ve gizlemek amacıyla kullanılır ki görevi esnasında hiçbir saha personeli üzerinde bulunan ekipmanının görünmesini istemez. Bu amaç doğrultusunda Cumhurbaşkalınığı koruma gömleği gibi amaçlarla bir çok kurum da kullanabilmektedir. Bir taktik pantolon üzerinde oldukça şık duran taktikal gömlekler tamamlayıcı taktik ürünlerdendir.

Tactical Gömlekte Aranan Özellikler

         Kaliteli ve dayanıklı bir taktik gömlek uzun yıllar giyilebilmektedir ve bunu anlamak için sizlerle paylaşacağımız bir kaç tüyo yardımı ile bu sorunu çözebileceğinize inanıyoruz

  • Ripstop kumaş outdoor ve taktikal ürünlerde başlı başına kullanılan bir materyal olup ingilizcede de zaten yırtılmaz anlamına gelir. Elbette gerçek hayatta yırtılmaz değildir fakat oldukça mukavemeti yüksek ve uzun ömürlü bir kumaş olduğunu ifade etmek adına başarılı bir benzetmedir. Taktik gömlek tercihimizde aradığımız eğer uzun süreli kullanım ise; Ripstop kumaştan imal edilen gömlekler tercih edilmelidir.
  • Çok Cepli gömlek kullanmanın avantajı olarak üzerinizde günlük taşıdığınız tüm eşyaları sürekli yanınızda bulundurmak rahatlığıdır. Bu yüzden günlük aktif kullandığımız eşyalar iyi tespit edilmeli ve bunların sayısına uygun sayıda cep özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Gömlek cepleri büyüklükleri eşyalarımızı alacak büyüklükte ve taşıyacak mukavemetli yapıda  Cep konusunda extra önemli bir hususta gömleğin üzerinde gözlük, kalem vs gibi ekstra aksesuar için kopça veya halka tarzında yapılar da günlük hayatınızı kolaylaştıran detaylardandır.
  • Koruma gömleği olmayan kumaş şeklinde garanti veren bazı üreticiler var, evet bazı ürünlerin yapımında solmayan kumaşlar kullanılabilmektedir. Fakat taktik gömlek yapımında bu tür kumaşlar çok fazla kullanılmamaktadır. Renk atma konusunda ürünün başarısı alacağınız ürünün satıcısı yada üreticisi tarafından öğrenilerek alınmalıdır.
  • Gömlek beden ölçüleri her markanın kendisine göre bir kalıbı olduğu için ürün içeriğinden detaylı boy kilo analizi ile kendizine uygun bedeni tespit edip, bedeninize tam uyan bir taktikal gömlek edinmeniz gerekir, zira bedeni uymayan gömlekler hem kullanım esnasında rahatsız edecektir hemde ürünün çabuk yıpranması gibi keyifsiz bir durum ile karşı karşıya kalmak gerekebilir.
  • Outdoor gömlek kolları katlamalı olması, hem sıcak hem soğuk havalarda kullanılması gibi bir avantaj sağlayacağı için alacağınız ürünün üreticisi tarafından  bu konuda ürünün artısı olup olmadığı öğrenilmelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR