Taktik Eldiven Nedir?

        Askeri eldiven dayanımı yüksek malzemeden yapılan, iklim koşullarına göre değişebilen tasarımlara sahip ve genellikle askeri personelin kullandığı ürünlerdir. Taktik eldivenlerin kullanım alanları genellikler askeri amaçla olduğu gibi doğa sporları, tırmanma ve outdoor aksesuar olarakta kullanımı yaygındır. Her türlü doğa sporu veya dış mekan etkinliğinde uygun eldiven seçimi yapmak önemlidir, bu konuda tecrübeli kadromuz sayesinde başka yerlerde aramadan size ve yaptığınız doğa sporu etkinliğine en uygun eldiveni bu sayfada bulabiliriniz. Özel malzemeden ve özel dikiş yapısı ile imal edilen ve kullanılacağı alana göre değişen yapıda iç veya dış kaplamalara sahip olan eldivenlere outdoor yada taktik eldiven denir alanına göre isimlendirilir ve bu amaç doğrultusunda kullanılması tavsiye edilir. Yine kullanılacağı amaca göre polar, goretex, deri, suni deri, ısı geçirmeyen yapıda özel kumaşlardan imal edilebilir. 

Taktik Eldiven Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Elinize uyan, tam ölçülü bir outdoor eldiven seçin. Satıcının size belirttiği ölçülerden faydalanarak elinizin büyüklüğüne göre bir outdoor eldiven belirlemeniz gerekmektedir çünkü hareket ederken ellerimizi kullanırken doğada küçük, yada büyük bir eldiven ile işlerimizi yapmak hayli zor olacaktır.
  • Dokunmatik taktik eldiven gibi özellikli ürünler tercih edilebilir. İhtiyacınıza uygun bir taktik eldiven edinin. Her doğa sporu veya tactical aktivitenin kendine has çizgileri vardır ve buna uygun ekipman edinmek gerekir. Yapacağımız aktiviteye uygun olarak hem mevsimsel faktörler hemde yapacağımız hareketler göz önünde bulundurularak bir eldiven seçimi yapmak gerekir. Örneğin taktikal amaçla kullanılacak ise eldiven tüm parmakları kapalı olamayacaktır çünkü kullanıcı atış yapmak için işaret parmağını kullanmak zorundadır.
  • İhtiyacınıza ve zevkinize uygun materyalde bir eldiven edinin. Eldiven yapımında bir çok hammaddeden faydalanılır. Deri, polar, suni deri plastik, neopren gibi yada özellikli su geçirmez softshell gibi yada ısı geçirgenliği olmayan ürünler ihtiyacınıza göre seçilmeli ve satıcı yada üreticiden hammaddeleri ile ilgili bilgi edinilmeli.
  • Bilinen markalar tercih edilmeli, seçimimizi kaliteli ve dayanıklı ürünlerden yana kullanılmalı.
  • Eldiven üzerinde kolay çıkartılıp takılması için aparat olması.(yine ihtiyaca göre belirlenmelidir).
  • Bilek kısmından kavraması sağlam olmalı. Kavrama ayrıca bir bağlantı ile sağlanır ise, cırtlar ve kolonlar ilesağlamlaştırılır ise hem kullanım ömrü artar hemde kullanım esnasında rahat bir kullanım performansı sunar.
  • Tırmanma eldiveni üzerinde yapıldığı spora ve kullanım amacına bağlı olarak çeşitli toka ve bağlantı halkaları veya kancalar bulunmalıdır.(yaptığınız sporla ilgili olarak harness bağlantı halkası, gerdana kancaları veya karabina gibi aksesuarlara zevkinize veya yapacağınız spora göre yer verilmelidir.)

En İyi Tactical Eldiven Kullanımı ve Bakımı 

  • Öncelikle ihtiyacımıza uygun eldiveni aldıktan sonra kullanım ve saklama talimatları muhakkak bilinmeli satıcıdan öğrenilmeli.
  • taktik eldiven uzun süre kesinlikle ıslak veya nemli şekilde cebe yada dolaba koyulmamalı ve kirli şekilde muhafaza edilmemeli, kullanımı tamamlandırtan sonra temizlenmeli
  • Kullanılan özellikli malzemelerin ömrünü kısaltmamak için herhangi bir ısıtıcı tarafından kurutulmamalıdır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR