ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

 Askeri çanta nedir ? Taktik Çanta Nedir ?

        Outdoor ve kamp tarzının en önemli yardımcılarından olan outdoor çanta cep sayısının fazlalığı, kaliteli cordura kumaştan üretilmesi, üzerinde kaliteli fermuar ve çok sayıda toka kullanılması sırt kısmında destek olması, kumaşlarının suya dayanıklı olması, üzerinde patch ve diğer aksesuarların takılmasına izin vermesi ve gerektiğinde mat-yatak bağlama aparatları gibi hususlar sayesinde standart günlük çantalardan ayrılır. Uzun kamp maceralarında, orman yürüyüşlerinde ve askeri amaçla kullanım sırasında size her zaman hem rahat taşıma imkanı sunacak hemde içerisinde ve yüzeyindeki kullanım gözlerinin fazla olması ile her ihtiyacınızı bu uzun, zorlu süreçlerde yanınızda bulundurmanıza imkan tanıyacak kaliteli ve dayanıklı kamp çantalarını bu kategorimizde sizlerin beğenisine sunuyoruz. Askeri sırt çantası gibi markalı, kaliteli ve dayanıklı çantaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 

         Trekking, dağ tırmanışı, hiking, piknik, dağ yürüyüşleri, bisiklet ve daha sayamadığımız bir çok outdoor aktivitede çanta olmazsa olmazdır. Yalnızca bir aksesuar olmanın ötesinde dağcı sırt çantası , gideceğiniz mekana göre değişen tüm eşyalarınızı depolamalı ama oldukça düzenli ve sistemli bir şekilde muhafaza etmelidir. Bu konuda yapacağınız dış mekan etkinliğine göre değişen tüm seçenekleri bu sayfada sizler için derledik ve her birinin içeriğinde kullanım türlerinden bahsederek sizlere tactical çanta hususunda en doğru tercihi yapmanızda yardımcı olmak istiyoruz. Çanta kullanımı konusunda uzun yıllarda edindiğimiz tecrübelerimizi çantalarımızın genel kullanım alanlarına göre değerlendirmelerinde sizlerle paylaşarak kullanım esnasında yüzde yüz memnuniyet esaslı bir yol izliyoruz, sizlerde ürün değerlendirmelerinde kullanım tecrübelerinizi paylaşarak sizden sonra dağcı çantası gibi ürünleri alacak değerli outdoor meraklılarına yardımcı olabilirsiniz.  

Çanta seçimi nasıl yapılmalı ?

        Öncelikle ürün detay kısımlarından litre ölçekli olarak çantaların büyüklükleri ile ilgili fikir edinilmeli, çıkacağınız yolculuğun uzunluğuna göre ve eşya sayınıza göre çanta büyüklüğünüzü belirlemelisiniz. Günübirlik bir yürüyüş için 30 lt çanta yeterli olabilir iken, kamp fikrimiz varsa en az 50 lt sırt çantası gerekecektir şayet daha uzun bir etkinlik planlıyorsanız 100-110 lt outdoor sırt çantası da tercih edilebilir.

        Omurga sağlığı açısından her yönden dengeli, ağırlık merkezi doğru ayarlanmış, önden sabitleme kiti bulunan ve bel destekli çantalar tercih edilmedilir. Çünkü günlük çantalar gibi kısa süreli kullanım değil uzun süre bizimle beraber olacak ve yolda kullanacağımız tüm eşyaları içinde barındıracak bir aksesuarın her anlamda dengeli, sağlam ve rahat olmasını bekleriz. Bütün bu şarttları sağlarken kamp çantası kendi ağırlığı da hafif olmalıdır zira içerisindeki eşyaların fazlalığı ve ağırlığı zaten yeterince ağır olabilmektedir. Yolculuğun yapılacağı güzergahta hava koşulları incelenip gerekiyorsa, çanta yağmurluğu veya su geçirmez çanta kılıfı da edinilmeli ki çanta içerisindeki eşyalar zarar görmesin.

        Outdoor sırt çantası içindeki gözler farklı büyüklüklerde eşyaları düzgün istifleyebilmek için değişik büyüklüklerde olmalıdır ve iç cepler kesinlikle körüklü ve lastikli olmalıdır ki eşyalar sıkışıp kalabilsin ve sallanma, yere düşme gibi durumlarda dışarıdan gelecek darbelere karşı muhafaza edilmiş olsun. Taktik sırt çantası İç bölmeleri bu şekilde kullanılıyorken dışındaki toka ve kolonlar da size ayrı bir kullanım alanı sağlamalıdır ki uyku tulumu, baton, mat, çadır gibi ekstra eşyalar o kısımda güvenle taşınabilsin. Ayrıca askeri sırt çantalarının genel yapısının oldukça sağlam ve dayanıklı olması gerekir taşıdığı ağırlıktan dolayı diğer ürünler çok çabuk deforme olacaktır fakat gerçek bir outdoor çanta, kaliteli malzemeden yapıan bir ürün uzun yıllar güvenle kullanımınıza imkan sağlayacaktır.

        

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR