Erkek Outdoor Pantolon Nedir? Ne İşe Yarar?

        Outdoor sporlarının ve etkinliklerin vazgeçilmezi ve ana unsuru outdoor pantolondur. Her spor ve aktivitenin kendine has giyim tarzı olduğu gibi trekking, tırmanma, kampçılık, avcılık, hiking, doğa yürüyüşü, piknik,   gibi tüm dış mekan aktivitelerinin de kendine özgü giyim ve aksesuar modelleri vardır buna outdoor giyim diyoruz. Şehirden uzak özgür olmak istediğimizde bizi rahat ettirecek giyim tarzına outdoor giyim ve dayanıklı kumaşlardan, genellikle çok cepli olarak, doğada olabildiğince rahat hareket edebilmemize imkan tanıyan giyim ürünlerinede outdoor pantolon diyoruz. Bir yürüyüş pantolonu bir jeanden ayıran en önemli detaylar, dayanım süresi uzun kumaşlardan imal edilmesi, cep sayısının fazla olması, ceplerin düzgün bir formda dikilmiş olması, pantolonun kalıbı düzgün kesilmiş ve dikilmiş olması. Taktik Giyim olarak sizlerle bu kategoride buluşturduğumuz tüm outdoor pantolonları bu doğrultuda kullanım amaçlarına uygun seçmeye ve kullanıcılardan aldığımız bildirimleri uygulamaya gayret gösteriyoruz.

Outdoor Pantolon Tavsiyeleri

Ürün seçiminden önce , taktik pantolon kullanmış ve tecrübesi olan genel kullanıcının görüşlerini almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

  • Kargo pantolon dikimi oldukça zor bir iştir standart bir klasik kumaş pantolon diken binlerce atölye bulmak mümkün iken outdoor pantolonlar gibi çok cepli ve üzerinde ekstra parçalar bulunan ürünleri dikmek için düzgün dikim yapan ve kaliteli işçilik üzerinde duran dikimevi bulmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden yürüyüş pantolonu gibi ürünlerin üreticileri tamamen kendi atölyelerinde dikim yaparak ürünlerini sizler ile buluşturmaktadır. Kaliteli bir outdoor pantolonda olmazsa olmaz birden fazla cep bulundurmasıdır.
  • Yandan cepli pantolon kalıbı diğer standart kot pantolonlar gibi değildir. Bu yüzden hem lşkralı esnek ürünler tercih edilmeli hemde ürünü alırken kalıbı incelenmeli gerekirse giyinip bakılmalı üzerinize tam olduğundan emin olunmalı
  • Taktik giyimde her ürün içeriğinde ürünlerin beden ölçülerini detaylı şekilde paylaşıyoruz bu bilgilerden faydalanarak kendi bedeninize en uygun bedeni tespit etmeli ve size uygun kamp pantolonu almalısınız.
  • Kaliteli bir trekking pantolon rengi uzun süre dayanım göstermektedir sizde alacağınız üretici yada satıcıya bu hususu sormalı ve renk sabitleme denilen (indantren) boya kullanılıp kullanılmadığını ve renk haslığının yüksek olup olmadığını öğrenmeli bunları kullanmayan renk garantisi olmayan ürünler tercih edilmemelidir.

Tactical Pantolon Kullanımı Ve Bakımı

        Dağcı pantolon tersten 30 derecede yıkanır, yıkama esnasında yumuşatıcı veya ağartıcı kullanılmaz , kurutma makinesinde kurutulmaz eğer gerekiyor ise yine tersten kurutulur , gölgede kurutulması tavsiye edilir  ve ütülenecek ise tersten ütülenir(bunlar ürünlerin uzun ömürlü olması için önemlidir).

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR