Jet Biber Gazı 40ml Orijinal
Jet Biber Gazı 40ml Orijinal

Jet Biber Gazı 40ml Orijinal (JET-40ML)

Marka : Jet Gaz
Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)

%100 TÜRK MALI.

 

 

SON KULLANMA TARİHİ 2024

Biber Gazı... Jet 40 ml. Orijinal Küçük Şişe

 

Biber gazı artık istesekte istemesekte şehir hayatımızın bir parçası durumunda. Her türlü saldırıya karşı en etkili önlem olduğu bilinen göz yaşartıcı spreyleri. Her gün yaşanan bir çok olay, bizleri kendini koruma-savunma anlamında kendimizi geliştirmeye itiyor. Bu konuda en kapsamlı, doğrudan etkili kendini koruma aracı da biber gazı spreyleri olarak biliniyor. Ürünün en bilinen ve ülkemizde üretilen ,Jet markası ile taktik giyimde karşınızdayız. Burada sorulan tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız. En başta belirtmek gerekir ki jet biber gazı spreyi gibi taktik giyim üzerinden direkt olarak alıp kullanabileceğiniz ürünler yasaldır. Neden en baştan bunu söyledik. Çünkü en çok sorulan sorular arasında Biber gazı yasal mı ? bulunuyor.

Biber gazı nerede satılır ? gibi yine revaçta olan sorulardan birini daha cevaplayarak yazımıza devam edelim.İstanbul Kağıthane'de bulunan mağazamıızdan ve kurumsal web sitemizden biber gazı satın al alanına dokunarak saniyeler içinde sahip olabilirsiniz. Bu ve benzeri tüm sorularınıza yanıt bulacağnız yazımıza Jet marka ürünleri tanıtarak başlayalım...

 

Jet Biber Gazı

 

İçerisindeki OC(oleoresin-capsisum) maddesi ile insanların kendilerini korumakta kullandıkları küçük gazlı şişelere biber gazı spreyi diyoruz. Bunun en kaliteli ve yerli örneği olan jet biber gazı içeriğinde bulunan doğal şili biberi özü sayesinde oldukça etkili. Ayrıca basınçlı şişesi sayesinde 3-5 metre arasında da etkilidir.

 

Jet biber gazı ülkemizde üretilerek satışını gerçekleştirmektedir. Tüm fabrika ve satış denetlemeleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Öncelikte ülkemizde emniyet ve jandarma personeli kullanmış ve oldukça memnun kalmıştır. Daha sonra Dünyanın bir çok ülkesine satışı yapılmıştır. Satış sonrası desteği ve memnuniyet garantili olması jet firmasını bu konuda bir adım öne çıkartıyor.

 

Tübitak onaylı olmasının yanı sıra Jet biber gazı 40 ml. İso 9001 belge onaylı tesislerde el değmeden üretilmektedir. Biber gazı fiyatı bakımından da oldukça önde olan ürün ülkemizde en ucuz biber gazı sloganı ile yoluna devam ediyor.

 

 

Jet Biber Gazının Özellikleri

 

  • Jet biber gazı savunma amaçlı kullanabileceğiniz oldukça pratik bir üründür.
  • Sokak hayvanlarına karşı da etkili bir çözümdür.
  • Boyutu küçük olduğu için (3.5cm x 8.5cm) çantanızda cebinizde veya aracınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
  • Özel vakumlu paketi ile gönderilmektedir. İlk kullanan siz olursunuz.
  • Doğal ve etkili içeriği sayesinde anında tesirlidir. Yan etksi olmaması sebebi ile sizi hukuki bir sorumluluğa sokmaz.
  • Sağlığa veya doğaya kalıcı bir zararı yoktur.

 

Biber Gazı Hakkında Bilgi Ve Sorular...

 

Biber gazı yasal mı ?

 

Herhangi bir saldırıya uğrama ihtimalinize karşı, kendinizi savunma amaçlı biber gazı taşımak yasaldır. Jet 40ml üzerinde yazdığı gibi "self defence" yani kişisel savunma amaçlı üretilmektedir. Göz yaşartıcı spreyleri kişisel savunma amaçlı kullandığınızda herhangi bir suç unsuru teşkil etmemektedir. Bu yüzden vatandaşların taşıması yasaldır. Yasal biber gazı olarak taşınabilir.

 

 

Biber gazı nerede satılır ?

 

Biber gazlarını firmamızın faaliyet gösterdiği sektördeki gibi polis ve askeri ürünlerin yetkili satışını gerçekleştiren firmalardan satın almalısınız. Sahte ürün veya tarihi geçmiş ürünle karşılaşmamak için firma ismi ve bilgileri kısıtlı ya da gizli olan firmalardan, web sitelerinden almamanız önerilir. taktik giyim gibi yetkili bayilerden satın almaya özen gösteriniz. Ayrıca İstanbul' daki mağazamızı ziyaret ederek biber gazı satın almak için, nakit ödeme veya kredi kartı gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.'' MAĞAZA  '' linkine tıklayarak biber gazı nerede satılır ? sorusuna en kapsamlı cevabı mağazamızda yüz yüze ve detaylı olarak alabilirsiniz.

 

En iyi biber gazı hangisidir?

 

En iyi biber gazı Jet markası gibi ülkemizde yasal olarak üretilen ve devlet kurumlarınca denetlenen ve tercih edilen ürünlerdir. Formülü kendine özgü, yoğunluğu yüksek ve anında tesirli olmalıdır. Yan etkisi olmamalı ve kullanımı pratik olmalıdır. Çanta ve cepte kolay taşınabilecek boyutta olmalıdır. 

 

Biber gazları hayvanlara karşı etkili mi?

 

Biber gazlarının insanlara etkisi nasıl ise hayvanlara karşı etkisi de aynı şekildedir. Zorunlu durumlarda kendinizi tehlikede hissettiğiniz saldırgan hayvanlara karşı kullanabilirsiniz. Göz yaşartıcı spreyler hayvanlarda kalıcı hasar bırakmaz. Belirttiğimiz gibi sadece saldırı altında kaldığınızda kullanmanız önerilir.

 

Jet Biber Gazının son kullanma tarihi var mıdır?

 

Taktik giyim sitemizden verdiğiniz siparişlerde Jet Biber Gazı'nın olabilecek en yakın üretim tarihli biber gazı olduğundan emin olabilirsiniz. Resmi ve yetkili bayisi olduğumuz Jet ürünlerinde stoklarımız haftalık olarak güncellenmektedir. Fabrika'nın üretim planına göre satışa sunulmuş en yeni tarihli biber gazlarını sizlere göndermekteyiz. Biber gazı gibi kişisel güvenliğin ve kendinizi savunmanın söz konusu olduğu bir üründe, en yakın üretim tarihli ürüne sahip olmanız önemlidir. Jet Biber Gazı üstünde belirtilen üretim ve son kullanma tarihi arası 2 yıldır.

 

Biber gazının içinde ne var, hangi maddeden üretilir?

 

Üzerinde yazan OC Gas ibaresi Oleoresin Capsicum Gazı içerdiğini belirtir. Oleoresin Capsicum doğal olarak yetişen şili acı biberlerinden elde edilen bir maddedir. Bu madde Şili Biberinin özünden üretilir ve eczacılıkta da kullanılır. OC maddesinden üretilen biber gazı, savunma amaçlı kullanıldığında verdiği zarar kalıcı olmadığı için İçişleri Bakanlığı'nın, üretimine ve kolluk kuvvetleri tarafından savunma amaçlı kullanımına izin verdiği bir üründür. Aşağıda görüldüğü gibi ilk kez sizin açarak kullanımına başlayacağınız şekilde kapalı ambalajı ile tarafınıza gönderilmektedir.

 

 

jet biber gazı kücük

 

Jet Biber Gazı Kullanımı

 

1- Öncelikle size özel plastik ambalajdan çıkararak yanınızda taşıyın. Çünkü kullanmak istediğiniz zaman hemen açabileceğiniz bir ambalaj değil.

 

2- Biber gazı kullanmak bir sorumluluk ister öncelikle bununla ilgili şartların oluştuğundan emin olun.

 

1a- İlk olarak tarafınıza bir saldırı var mı?Biber gazı kullanımının olmazsa olmazı saldırı olmasıdır. Eğer tarafınıza saldırı var ise ve siz gaz kullanarak saldırganı etkisiz hale getirdiyseniz hukuki olarak sorumlu olmazsınız ve rahat edersiniz.

 

1b- Bu saldırı bedenen önlenebilir mi ? Eğer kendi beden gücünüz ile saldırıyı karşılayabilecekseniz, biber gazına başvurmayın. Sözle yada bedenen kendinizi koruyun.

 

1c- Saldııya karşı size yardım edecek etrafta birden fazla kişi var mı ? Şimdi eğer kalabalık bir yerde bulunuyorsanız ve size birilerinin yardım edebilme ihtimali var ise biber gazını yine kullanmanıza gerek yoktur. Bu 3 maddenin hepsi sizin aleyhinizde ise o zaman hiç düşünmeden biber gazı kullanabilir ve hukuken de sorumlu olmazsınız.

 

3- Kullanım ile ilgili kararınızı verdiniz ve artık nasıl kullanılacak ve saldırgana nasıl müdahale edeceğiz bundan sonrası bu konu ile alakalı. Önce aranızdaki mesafeyi ayarlayarak yüksek sesle hatta bağırarak dur-yaklaşma-uzaklaş şeklinde emreder nitelikte konuşun. Uyarın ve uyarıların etkisiz olduğunu anladığınız anda...

 

4- Doğrudan biber gazını yüzüne denk gelecek şekilde sıkın. Şişeyi tek seferde boşaltabilir. Yada ara ara kontrol ederek tekrardan kullanabilirsiniz.

 

5- Bütün bunları yaparken sakin-sağduyulu kalmaya gayret edin. Saldırgan şahıs yada hayvan ile aranızda olan mesafeyi hep kontrol edin.

 

6- Olay yerinden uzaklaşarak size en yakın kolluk kuvvetine bilgi verin.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR